GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Keramik 3077157
*
nr 307 7157
Keramik
3 del, Bla Bo fajans
Utrop:
100 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 mars 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/3 08:29:19
1
Vinnande bud
29/3 09:09:13
2
200 kr
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik
-
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:19
-
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:13
-
6166 Fat
4 st, Kina/Japan. Diameter: 21-41 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:57
-
6643 Fat
Mateus, Porutgal, porslin. Diameter: 42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:31
-
6644 Fat
med hänklar, Agneta Livinj, keramik. Diameter: 35 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:02
-
6539 Fat
Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:33
*
Keramik
nr 307 7157
Keramik
3 del, Bla Bo fajans
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 29 mars 2004 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 24/3 08:29:19 | 1 | Vinnande bud |
| 29/3 09:09:13 | 2 | 200 kr |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik
-
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:19 -
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:13 -
6166 Fat
4 st, Kina/Japan. Diameter: 21-41 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:57
-
6643 Fat
Mateus, Porutgal, porslin. Diameter: 42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:31 -
6644 Fat
med hänklar, Agneta Livinj, keramik. Diameter: 35 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:02 -
6539 Fat
Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:33



